خانه / اخبار / انقلاب اسلامی محرومیت را از چهره شهرهای دورافتاده زدود

انقلاب اسلامی محرومیت را از چهره شهرهای دورافتاده زدود

سرمایه گذاری بیشتر در ورزش باعث گشترش نشاط جامعه خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: هزینه سه تیم لیگ برتری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است و قسمت قابل توجهی از هزینه هایشان توسط بخش خصوصی تامین می شود و دولت در این رابطه نقش کمتری دارد. بنابر این، اعداد و ارقام به ما می گوید برای نشاط مردم با کمک ورزش باید سرمایه گذاری بیشتری در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشیم .

مسعود سلطانی فر در نشست هم اندیشی با ورزشکاران و جوانان شهرستان های جنوبی استان بوشهر گفت: من بیش از ۳۰ سال است که در بخش های مختلف مدیریتی فعال هستم و از سال ۱۳۶۶ و ۶۵ در هرمزگان افتخار خدمت گزاری به عنوان معاون استاندار را داشته ام و به یاد دارم بسیاری از نقاط محروم کشور از جمله استان های جنوبی هرمزگان، بوشهر ، خوزستان و ایلام از حداقل امکانات رفاهی از جمله آب راه و برق محروم بوده اند و به یاد دارم در برخی از همین مناطق محروم مردم از آرد هسته خرما نان تهیه می کردند. خوشبختانه با تلاش هایی که پس از انقلاب اسلامی صورت گرفته است بسیاری از این مسائل در استان ها حل شده و ما مسائلی از جمله تولید و اشتغال را محور فعالیت هایمان در مناطق مختلف قرار داده ایم .
وی در ادامه تحریم ها را زمینه ساز بسیاری از مشکلات و موانع توسعه نام برد و افزود: ما در مذاکرات ۳۰ ماهه با ۶ کشور غربی توانستیم ۶ قطع نامه علیه ایران را لغو کنیم .متاسفانه پس از این تلاش ها یک فرد زورگو به نام ترامپ بر این باور است که در این قطع نامه ها منافع آمریکا تامین نشده و علیه ایران فعالیت می کند. واقعیت این است که ۴ سال قبل همه دنیا علیه ایران بودند اما با تلاش های سیاسی ما هم اکنون جز چند کشور کوچک همه همراه ایران هستند و من بسیار امیدوارم در این شرایط حساس و بحرانی بتوانیم با عزم و اراده و همگرایی، شرایط کنونی را به فرصت برای کشورمان تبدیل کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تاثیرات ورزش در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: بی شک امروز در همه جوامع هیچ ابزاری ارزان تر از ورزش برای سالم سازی جامعه و پر کردن اوقات فراغت نداریم و هر قدر در این حوزه هزینه کنیم ، هزینه موثری خواهد بود.

او در ادامه به اتفاقاتی که در جام جهانی فوتبال امسال رخ داد اشاره کرد و گفت: ما باید چه قدر هزینه می کردیم تا این همه نشاط در جامعه تسری پیدا می کرد؟ ما اگر بخواهیم از ابزارهای دیگر برای نشاط جامعه استفاده کنیم باید ده ها هزار میلیارد هزینه کنیم.

او ادامه داد: هم اکنون ۳ یا ۴ تیم لیگ برتری فوتبال بیش از ۵۰ میلیون جمعیت را تحت تاثیر خود قرار داده و اوقات فراغتشان را پر می کنند. هزینه سه تیم لیگ برتری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است و قسمت قابل توجهی از هزینه هایشان توسط بخش خصوصی تامین می شود و دولت در این رابطه نقش کمتری دارد. بنابر این، اعداد و ارقام به ما می گوید برای نشاط مردم با کمک ورزش باید سرمایه گذاری بیشتری در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشیم .

دکتر سلطانی فر همچنین به پروژه های نیمه تمام ورزشی اشاره کرد و گفت: بخش زیادی از این پروژه های نیمه تمام از سال های قبل برای ما به یادگار گذاشته شده است که با عنایت خداوند و تلاش همکاران از حدود ۲۱ ماه قبل پروژه های نیمه تمام را با اولویت بندی نیاز های مناطق، تکمیل کردیم که خوشبختانه بخش قابل توجهی از آن ها از هفته دولت تا فجر چهلم انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهند رسید.

وزیر ورزش و جوانان همچنین گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه جوانان ارائه کرد و گفت: در سال ۹۲ مجموعه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۳ میلیون تومان برای هر جوان بود و در مجموع این رقم ۲ هزار و ۹۰۰میلیون تومان می شد که در سال ۹۶ این رقم به ۱۲ هزار میلیون تومان رسید و در واقع ۴ برابر شد. در سال۹۷ به دستور رئیس جمهوری سقف وام قرض الحسنه به ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. در چهار ماه نخست سال جاری ۳۱۴ هزار فقره وام ازدواج پرداخت شد که ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد : هم اکنون ۲۷۳هزار نفر در نوبت دریافت وام هستند که از این تعداد ۱۹۰ هزار نفر برای آنها تعیین شعبه شده است. وی عملکرد نظام بانکی را مطلوب توصیف کرد و گفت: با توجه به محدودیت های موجود، خوشبختانه در حوزه وام اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دکتر سلطانی فر افزود: در زمینه سازمان های مردم نهاد نیز باید بگویم تعداد سمن ها در کل کشور ۱۰۰مورد بود که هم اکنون این تعداد به ۲ هزار سمن رسیده است .خوشبختانه زمینه جدی مشارکت جوانان برای حضور در عرصه های مشارکتی فراهم شده است و امیدواریم با توانمند سازی جوانان بتوانیم از آنها در بخش مدیریتی و اجرایی کشور بهره بگیریم. واقعیت این است هر نظامی که بتواند زمینه مشارکت مردم را فراهم کند پایه های نظام را تحکیم بخشیده است.

 

دکتر سلطانی فر همچنین گفت: بوشهر به لحاظ زیر ساخت های ورزشی شرایط بسیار خوبی دارد و قطعا به روسای فدراسیون‌ها توصیه خواهم کرد در استانهای کشور رویدادهای بین المللی را برگزار کنند تا با حضور تیم‌های خارجی زمینه رشد ورزش و نشاط اجتماعی در سراسر کشور فراهم شود.

مطلب پیشنهادی

ملت ایران را شاد کردید، از شما تشکر می کنم

  رهبر معظم انقلاب به مناسبت موفقیت های کاروان ورزشکاران ایران در بازیهای آسیایی اندونزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.