خانه / استان ها / بازدید سلطانی فر از ساختمان مالیه بنایی یزد و موزه منطقه ای کویر

بازدید سلطانی فر از ساختمان مالیه بنایی یزد و موزه منطقه ای کویر

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور طی سفر به استان یزد از اداره مالیه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ساختمان مالیه در دوطبقه با مصالح آجرنمای بیرونی  و تزئینات معماری آن تلفیقی از آجر قالبی و کاشی است. این ساختمان سابقاً به عنوان اداره اقتصادی و دارایی از آن استفاده می شد و پس از آن تا حدود یکسال پیش نیز به عنوان هنرستان هنرهای تجسمی دختران کاربری داشته است.
مرمت و احیای این بنای تاریخی از اواخر سال گذشته آغاز شده و تا کنون بالغ بر بیست و پنج میلیارد ریال هزینه شده است و هشتاد و پنج درصد از مراحل اجرایی پروژه به پایان رسیده است.
شایان ذکر است ساختمان اداره دارائی (اداره مالیه) در خیابان امام خمینی (ره) محله قلعه کهنه واقع شده است که متعلق به دوره اسلامی عصر رضا شاه پهلوی (پهلوی) می باشد و به شماره ۲۶۰۸ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

بازدید رییس سازمان میراث فرهنگی کشور از موزه منطقه ای کویر

 رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از خانه صدرالعلما یزد به عنوان ساختمان در نظر گرفته برای راه اندازی موزه منطقه ای کویر بازدید کرد و در جریان روند مرمت این بنای تاریخی قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی

انتصاب مدیرکل سیستان و بلوچستان توسط وزیر ورزش و جوانان

  وزیر ورزش و جوانان در حکمی ادهم کرد زابلی را به عنوان مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و ‏بلوچستان منصوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.