خانه / رسانه ها / بازدید سلطانی‌فر از اماکن تاریخی و گردشگرپذیر کردستان

بازدید سلطانی‌فر از اماکن تاریخی و گردشگرپذیر کردستان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از مکانهای تاریخی و گردشگرپذیر استان کردستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از روستای هورامان تخت شهرستان سروآباد، دریاچه زریوار مریوان،آبیدر سنندج، عمارت تاریخی خسروآباد، موزه سنندج، خانه کرد، خانه صنایع دستی و کارگاه مجسمه سازی استاد هادی ضیاء الدینی بازدید کرد.

سلطانی فر در بازدیداز خانه صنایع دستی از نزدیک با هنرمندان و صنعتگران این خانه به گفتگو پرداخت.

وی در حاشیه این بازدیدها احداث هتل ۴و ۵ ستاره در سطح کردستان را راهکاری برای توسعه گردشگری در این استان دانست و افزود: باید از سرمایه گذاران بخش خصوصی و یا افرادی که در ایجاد هتلها و مراکز اقامتی می توانند میراث فرهنگی و گردشگری را یاری کنند دعوت به عمل آید تا حوزه گردشگری و ایجاد مراکز اقامتی در این استان توسعه پیدا کند.

سلطانی فر بیان داشت: استان کردستان دارای قابلیت ها و پتانسیلهای بسیار خوب و ارزشمندی برای توسعه گردشگری است و با ورود سرمایه گذاران خارجی و همچنین حمایت و هدایت آنها می توان گردشگری در استان کردستان را رونق بخشید.

معاون رئیس جمهور در ادامه یادآور شد: استان کردستان با وجود داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی ، صنایع دستی منحصر به فرد و اداب و روسم خاص و متنوع و می تواند در توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال برای این منطقه بسیار تاثیرگذار باشد.

مطلب پیشنهادی

یادداشت جالب دکتر سلطانی فر از جلسه هیات دولت

  دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در اکانت اینستاگرام خود راجع به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.