خانه / ورزش بانوان / بازدید سلطانی فر از نمایشگاه صنایع دستی جشنواره خلاقیت در هنر اسلامی در تبریز

بازدید سلطانی فر از نمایشگاه صنایع دستی جشنواره خلاقیت در هنر اسلامی در تبریز

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نمایشگاه صنایع دستی دومین جشنواره “خلاقیت و نوآوری در حوزه هنرهای اسلامی و صنایع دستی” در تبریز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ مسعود سلطانی فر در ادامه سفر خود به استان آذربایجان شرقی با حضور در جشنواره بین المللی “خلاقیت و نوآوری در حوزه هنرهای اسلامی و صنایع دستی” از نمایشگاه های صنایع دستی این جشنواره بازدید کرد.

وی با اشاره به اهمیت دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، یادآور شد: این جشنواره بین المللی فرصت بسیار بزرگی است تا این شهر تاریخی اسلامی، صنایع دستی و دست آفریده های بی بدیل هنرمندان آن به عنوان پایتخت هنر اسلامی در جهان معرفی شود.
وی همچنین برپایی این جشنواره را فرصتی برای معرفی پتانسیل های هنری و صنایع دستی کشور در سطح بین المللی دانست و افزود: معرفی صنایع دستی و ظرفیت های تولید کشور به ویژه در استانها از موارد مورد پیگیری سازمان میراث فرهنگی است.

وی تاکید کرد : با توجه و حمایت از صنایع دستی و هنر های سنتی و اسلامی می توان کشور را در این حوزه به رشد و شکوفایی قابل توجهی رساند.
بر اساس این گزارش در طول زمان برگزاری این جشنواره ۹ اثر دارای نشان مهر اصالت آذربایجان شرقی از سازمان جهانی یونسکو و ۲۸ اثر صنایع دستی از آذربایجان شرقی که به ثبت ملی رسیده اند در محل برگزاری جشنواره به نمایش گذاشته می شود و همچنین یک غرفه نیز به اجرای زنده‌ی چاپ باتیک اختصاص یافته است.

جشنواره خلاقیت و نوآوری درهنرهای اسلامی و صنایع دستی، ۱۸ تا ۲۵ اردیبهشت ماه دردانشگاه هنراسلامی تبریزبرگزارمی شود.

مطلب پیشنهادی

جعفرزاده: نگاه ویژه وزیر به ورزش بانوان به خوبی جواب داد

عضو فراکسیون ورزش  گفت: تردیدی وجود ندارد که نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.