خانه / سردبیر / دکتر سجادی: تدارک کاروان ایران در شرایط سخت اقتصادی کار ارزشمندی بود

دکتر سجادی: تدارک کاروان ایران در شرایط سخت اقتصادی کار ارزشمندی بود

معاون اسبق توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با موفق خواندن نتایج کاروان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا به پایگاه خبری وزارت ورزش گفت: گاهی برای میزبان یک رویداد تسهیلاتی قائل می شوند و گاهی میزبان از امتیاز میزبانی سوء استفاده میکند که این با عدل ، اخلاق ، روح ورزش و منشور المپیک مغایرت دارد.

دکتر حمید سجادی افزود : آنچه که در این رقابت ها بدست آمده ، با وجود مشکلات مالی بسیار زیاد و با وجود شرایط سختی که همه ما نسبت به آن آگاهی داریم، بسیار ارزنده و قابل تقدیر است .

وی افزود: با وجود کارشکنی های میزبان همه شاهد این هستیم که فرزندان ما در جاکارتا و پالمبانگ همچنان مدال می گیرند. در این شرایط کیهانی دونده عزیز کشورمان رکورد می زند و مدال طلای این رشته را ازآن خود می کند و من می دانم این مدال با چه شرایطی به دست آمده است و این رکورد چقدر ارزشمند است ؟ ما با مدال کیهانی در آسیا قد کشیدیم و من زیبا ترین احساس را تجربه کردم ومطمئن هستم مردم عزیز کشورمان هم با این مدالها، قلبا خوشحال شدند.

او گفت: دختران ما با حجاب اسلامی مدال می گیرند و برای ایران عزت و آبرو کسب می کنند. ورزشکار پسر ما اعلام می کند در سالن مسابقه با دو نفر مبارزه می کرده ، هم با ورزشکار و هم با داور. در چنین شرایطی فرزندان ما صاحب مدال شدند. این ها تلاش ها کم نیست و مدالهایش بسیار ارزشمند است.

معاون اسبق وزارت ورزش و جوانان ادامه داد : مهم نیست ما در چه جایگاهی قرار میگیریم چهارم ، پنجم یا ششم . این اهمیت دارد که ورزشکاران ما در چنین شرایطی صاحب مدال شدند و مدیران ما در چه شرایطی چنین کاروانی را برای این رقابتها آماده واعزام کرده اند.

وی در مورد مدال های پنچاک سیلات که توسط میزبان به دست آمده نیز گفت: حال که اندونزی از این شرایط به نفع خود استفاده کرده ، چندان نباید اسیر این ماجرا ی تلخ شد. بلکه باید این اتفاق تجربه ای برای رویداد های بعدی باشد و ما ضمن حضور موثر در نشست های بین المللی در خصوص کسب کرسی های اثر گذار نیز اقدامات لازم را انجام دهیم تا در صورت لزوم بتوانیم از حقوق ورزشکارانمان دفاع کنیم.

وی در خصوص جانبداری در برخی از رشته ها توسط کشور میزبان نیز اظهار داشت: یک زمان برای میزبان رویداد های ورزشی تسهیلاتی را قائل می شوند که این طبیعی است و یک زمان میزبان برای خود امتیازاتی به عنوان میزبان قائل می شود که این با عدل ، اخلاق، جوانمردی و منشور المپیک مغایر است.

مدرس دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش شرایط کنونی ورزش کشور را چنین تحلیل می کند: خوشبختانه خروجی فرآیند توفیقات ورزش قهرمانی و حرفه ای کشورمان با برنامه ریزی و مدیریت صحیح روند رو به رشد و معنا داری را نشان می دهد.

دارنده مدال نقره بازی های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک اضافه کرد :من معتقدم ورزش کشور مسیر خوبی را طی کرده است و مدالها و افتخارات ارزشمندی برای کشورمان به دست آمده است .

وی در بخش دیگری از سخنانش شرایط اقتصادی وسیاسی کنونی کشورمان را مورد توجه قرار داد و افزود :در این مقطع زمانی و با زورگویی برخی از کشورها که چشم دیدن موفقیت ها و پیروزی های ایران را ندارند برای دستیابی به خواسته هایشان و چالش های زیادی برای کشورمان ایجاد می کنند ، کاروان ورزشی ایران نتایج بسیار خوبی دست پیدا کردند.

حمید سجادی خطاب به ورزشکاران اعزامی گفت : از فرزندان ورزشکار کشورمان می خواهم تا آخرین لحظه مبارزه کنند و برای ایران کسب افتخار کرده و موجبات سرافرازی و افتخار ایران عزیز را در رویدادی به وسعت قاره کهن مهیا کنند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت : اگر چه مدال و عناوین بسیار مهم هستند، اما واقعیت این است جوانان پرتلاش کشورمان و در میان مردم جایگاه رفیعی دارند و بی تردید همه نفرات اعزامی به این رقابت ها ، ارزشمند و پر افتخار هستند و چنانچه ورزشکاری نتواند در این رقابت ها صاحب مدال شوند از ارزش کار و فعالیتش کم نخواهد شد.

وی در پایان از تلاش های وزیر ورزش و جوانان مدیران وزارتخانه ، مسوولان و دست اندرکاران فدراسیون وورزشکاران کشورمان قدردانی کرد و گفت : در این شرایط سخت برنامه ریزی و کسب افتخارات متعدد در بخشهای مختلف کار ساده ای نبود و انچه که صورت گرفته اتفاق بزرگی است و از نظر ما مسوولان و ورزشکاران مان بهتر امتیاز را کسب کردند .

مطلب پیشنهادی

یادداشت جالب دکتر سلطانی فر از جلسه هیات دولت

  دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در اکانت اینستاگرام خود راجع به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.