خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار نوروزی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رئیس مجلس شورای اسلامی

دیدار نوروزی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش میراث آریا(chtn) در دیدار نوروزی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونین این سازمان با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، گزارشی از فعالیت های ستاد هماهنگی خدمات سفر در ایام تعطیلات نوروزی ارائه شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار با اشاره به اینکه یک میلیون نفر نوروزبان بی نوروز در ایام تعطیلات به ارائه خدمات به مردم پرداخته اند، تاکید کرد: با وجود کاهش دما و بارش باران و برف در بسیاری از نقاط کشور، شاهد رشد ۱۰ درصدی سفرها و اقامت ها در کل کشور بودیم و مردم مقاصد متنوع تری را نسبت به سال های گذشته برای سفر انتخاب کردند.

 معاون رئیس جمهور افزود: امسال شاهد همگرایی و هماهنگی کامل بین دستگاه های عضو ستاد در تعطیلات نوروز بودیم، همچنین در این ایام، تعامل و همکاری مردم با مسئولین و عوامل خدمت رسان بسیار قابل توجه بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به افزایش ۵۵ درصدی بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی اشاره کرد و افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارد، حدود ۵۴ هزار مورد نظارت بر عملکرد اماکن اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و واحدهای پذیرایی را در تعطیلات نوروز ۹۵ به انجام رسانده است.

وی تصریح کرد: این تعداد نظارت انجام شده، منجر به تعطیلی و یا تعلیق فعالیت ۵۵ مرکز اقامتی، ۲۶ دفتر خدمات مسافرتی و ۶۱ واحد پذیرایی شد، این در حالی است که حجم تخلفات صورت گرفته نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است.

همچنین در این دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از خدمات ارائه شده در ایام نوروز توسط دستگاههای عضو ستاد تقدیر و تشکر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه سوالاتی را در رابطه با کمیت و کیفیت سفرها و امکانات ارائه شده به گردشگران و مسافران مطرح کرد.

مطلب پیشنهادی

افتتاح دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با حضور معاون رئیس جمهور

دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ به دست معاون رییس جمهور افتتاح شد.دقایقی پیش دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.