خانه / استان ها / رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی از خانه مشروطه تبریز دیدن کردند

رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی از خانه مشروطه تبریز دیدن کردند

دکتر روحانی رئیس جمهوری به همراه معاون خود مسعود سلطانی فر  رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عصرامروز ۳۰ اردیبهشت ماه در نخستین سفر دکتر روحانی به تبریز، از موزه خانه مشروطه تبریز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی؛ هشترودی لر مدیر موزه خانه مشروطه ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس جمهور به استان تبریز افزود: دکتر روحانی و مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدید از خانه مشروطه تبریز پس از ورود به این خانه در جریان وقایع مختلف زمان مشروطه قرار گرفتند.

وی افزود: در بدو ورود در بازدید از طبقه اول خانه در زمینه معماری بنا و جزئیات آن توضیحاتی داده شد به همین ترتیب دکتر روحانی و رئیس سازمان میراث فرهنگی از اتاق های مختلف این خانه دیدن کردند و در مورد شخصیت های موثر و فعال این دوره مانند ستارخان و باقرخان مطالبی بیان شد که مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

وی با اشاره به وجود تابلوی فرمان مشروطه در این خانه افزود: رئیس جمهور از این تابلو که توسط مظفر الدین شاه قاجار توشیح شده نیز دیدن کردند.

هشترودی گفت: بواسطه اینکه آثار به جا مانده از آن دوره زمانی بیشتر در قالب عکس و تصویر موجود است روحانی و سلطانی فر نیز از بخشی که شامل عکس های مختلف از شخصیت ها و رهبران دوران مشروطه است بازدید کردند.
وی ادامه داد: در ادامه این بازدید رئیس جمهور از بخش مربوط به نشریات و روزنامه های زمان مشروطه نیز دیدن کرد و در این زمینه نیز توضیحاتی از روند نشر روزنامه ها و نشریات در زمان مشروطه به ایشان داده شد.
وی تاکید کرد: رئیس جمهور در جریان بازدید از خانه مشروطه از عکس تاریخی واقعه سال ۱۳۳۰( به دار آویخته شدن ثقه الاسلام یکی از رهبران مشروطه تبریز توسط قوای روس در عاشورای ۱۳۳۰ ) که در میدان دانش سرای تبریز رخ داده بود نیز بازدید به عمل آورد.

وی در پایان افزود: رئیس جمهور به اتفاق معاون ایشان رئیس سازمان میراث فرهنگی در خاتمه بازدید خود از خانه مشروطه در دفتر یادبود این خانه مطلبی به عنوان یادبود یادداشت کردند.
گفتنی است،مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه سفر دولت تدبیر و امید با حضور در یادمان شهدای گمنام شهرستان عجب شیر به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.
یادآور می شود، سلطانی فر همچنین در ادامه این بازدیدها از حمام تاریخی نوبهار و نیز روند اجرایی ومراحل ساخت بیمارستان ۴۶ تخت خوابی در شهرستان عجب شیردیدن کرد.

مطلب پیشنهادی

انتصاب مدیرکل سیستان و بلوچستان توسط وزیر ورزش و جوانان

  وزیر ورزش و جوانان در حکمی ادهم کرد زابلی را به عنوان مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و ‏بلوچستان منصوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.