خانه / ورزش بانوان / سازمان میراث فرهنگی احقاق حقوق هنرمندان را پیگیری می کند/ بخش خصوصی و مجری برگزاری نمایشگاه باید پاسخگو باشد

سازمان میراث فرهنگی احقاق حقوق هنرمندان را پیگیری می کند/ بخش خصوصی و مجری برگزاری نمایشگاه باید پاسخگو باشد

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با شدت و قوت احقاق حقوق هنرمندانی را که برای شرکت در نمایشگاه گرجستان به این کشور سفر کرده بودند را پیگیری می کند و بخش خصوصی برگزارکننده برنامه باید پاسخگوی اتفاقات پیش آمده باشد.

به گزارش میراث آریا(chtn) عده‌ای از هنرمندان که برای شرکت در نمایشگاه صنایع دستی به کشور گرجستان سفر کرده بودند به دلیل بروز مشکلاتی از حضور در نمایشگاه منصرف شدند و خواستار پرداخت خسارت از سوی شرکت برگزارکننده شدند.

بنا بر این گزارش هنرمندانی که با پرداخت هزینه و به امید شرکت در نمایشگاه صنایع دستی، سفری ایمن و اسکان در هتل مناسب ، راهی کشور گرجستان شدند، با بدعهدی برگزارکننده این نمایشگاه و به دلیل ناامنی و مشکلاتی که در مرز کشور ترکیه برای ترخیص بار آنها به وجود آمد، از حضور در این رخداد فرهنگی جا ماندند.

این هنرمندان که قرار بود ۲۶ مرداد ماه بارهای خود را تحویل بگیرند با چهار روز تاخیر، در روز ۳۰ مرداد ماه موفق به دریافت بارهای خود شدند و با توجه به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه از ۲۸ مرداد ماه تا ۲ شهریور تعیین شده بود، هنرمندان از حضور در این نمایشگاه منصرف شدند و به کشور بازگشتند.

هنرمندان صنایع دستی که در بازگشت از کشور گرجستان برای تحویل بار خود به استان اردبیل رفتند، با توجه به ازدحام کامیونهای باربری در مرز ترکیه، باز هم برای دریافت کالاهایشان دچار مشکل شدند و سرانجام امروز ۷ شهریور ماه با پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی اردبیل، بارهای خود را تحویل می گیرند.

در همین ارتباط پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی کشور با اظهار تاسف از این اتفاق گفت: ما هم در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری از این اتفاق متاسف هستیم و هم در ستاد وهم در استان اردبیل برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی وارد این جریان شدیم ، با توجه به مسایل پیش آمده، تصمیم بر این شد که همه هنرمندان صنایع دستی عازم این سفر به کشور بازگردانده شوند تا دچار مشکلاتی بیشتر از این نشوند و با هماهنگی های صورت گرفته با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل این هنرمندان به ایران بازگردانده شده وحمایت های لازم از آن ها صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته و تا ساعاتی دیگر تمامی بارها به هنرمندان عزیز صنایع دستی تحویل داده خواهد شد، افزود: اداره کل حقوقی سازمان نیز در کنار هنرمندان خواهد بود و به موضوع ورود پیدا می کند تا بتواند حق وحقوق این عزیزان را بگیرد.

محمودیان اضافه کرد: آنچه در این سازمان انجام میشود مانند برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی همه به خاطر رونق کسب و کار توسعه صنایع دستی و حمایت از هنرمندان صنایع دستی است بنابر این اگرهم اتفاقی در این خصوص رخ داده است از جانب مجری طرح و بخش خصوصی بوده که البته این موضوع از سوی سازمان میراث فرهنگی به طور حتم دنبال خواهد شد.

وی در ادامه صحبت های خود گفت: اتفاقی که افتاده از سوی مجری طرح بوده و ما در سازمان دخل وتصرفی در این موضوع نداریم اما این به آن معنا نیست که هنرمندان را رها کنیم بلکه موضوع را به شدت و قوت پیگیری خواهیم کرد.

وی اظهارداشت: این نکته را نیزباید بگوییم که عمدی در این خصوص در کار نبوده و سازمان میراث فرهنگی وهم چنین اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل به طورجدی موضوع را مورد بررسی قرار داده اند ، تمام سعی ما این است که حمایت های لازم از این عزیزان را انجام دهیم و به طورحتم حمایت های لازم را از هنرمندان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل در مرز ترکیه متوجه این هنرمندان عزیز بوده است افزود: بخش خصوصی ومجری طرح باید در این خصوص پاسخگو باشد.

محمودیان خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری تا آخرین لحظه که هنرمندان عزیز بتوانند حق وحقوق خودشان را بگیرند در کنار آن ها خواهد ماند و از آنان حمایت میکند.

مطلب پیشنهادی

جعفرزاده: نگاه ویژه وزیر به ورزش بانوان به خوبی جواب داد

عضو فراکسیون ورزش  گفت: تردیدی وجود ندارد که نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.