خانه / دسته‌بندی نشده / سلطانی فر به باکو سفر کرد

سلطانی فر به باکو سفر کرد

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای شرکت در هفتمین مجمع جهانی سازمان ملل متحد برای اتحاد تمدن ها امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان سفر کرد.

به گزارش میراث آریا(chtn) از مقامات ۵۰ کشور برای حضور در این همایش دعوت به عمل آمده و در چارچوب این همایش دو روزه بیش از ۴۰ برنامه مختلف برگزار خواهد شد و در آن بیش از دو هزار نماینده از ۱۹۰ کشور و ۴۰ نهاد بین المللی حضور خواهند داشت، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در این همایش به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت ، همچنین دیدارهای دوجانبه با مقامات سایر کشورها از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور است.

همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این همایش شرکت می‌کند و انتظار می‌رود در گردهمایی جوانان که در چارچوب این همایش برگزار می شود، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز حضور یابد.

شعار اصلی این همایش جهانی همزیستی در جوامع فراگیر است و در این همایش مسایل نگران کننده جامعه بشری از جمله تروریسم، افراط گرایی، سوءتفاهم بین فرهنگ و تمدن‌ها بررسی خواهد شد. همچنین نقش رسانه ها در این فرایند و نیز مشکلات آوارگان و مهاجران جنگی از موضوعات مورد مذاکره در این همایش خواهد بود.

همایش جهانی اتحاد تمدنهای سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۸ میلادی به ابتکار ترکیه و اسپانیا برگزار می شود. تا به حال اسپانیا ترکیه، اتریش، قطر، اندونزی، برزیل میزبان این همایش جهانی شده اند و در سال جاری نیز آذربایجان میزبانی آن را بر عهده گرفته است.

 

مطلب پیشنهادی

اناالله واناالیه راجعون

با نهایت تأسف و تأثر در گذشت شادروان حاجیه خانم زهرا تیموری آزاد، والده دکتر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.