خانه / دسته‌بندی نشده / طولانی‌ترین پل معلق پیاده‌رو جهان افتتاح شد

طولانی‌ترین پل معلق پیاده‌رو جهان افتتاح شد

همزمان با بعثت پیامبر اسلام(ص) و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی طولانی‌ترین پل معلق پیاده‌رو جهان در شهرستان مشگین‌شهر عصر امروز ۲۶ اردیبهشت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر امروز شنبه ۲۶ اردیبهشت در آئین افتتاح بزرگترین پل معلق پیاده رو جهان در شهرستان مشگین شهر با تقدیر و تشکر از حمایت مسئولان استانی و شهرستانی از سرمایه گذار در تمام مراحل اجرایی این پروژه عظیم گفت:‌ دولت، مسئولان استانی و شهرستانی در ادامه و تکمیل این پروژه همچنان بانی و پشتیبان خواهد بود تا این مجموعه تبدیل به یک مجموعه منحصر به فرد در کشور شود.

مسعود سلطافی‌فر با اشاره به حمایت و پشتیبانی و رویکرد شایسته دولت یازدهم در بخش گردشگری، افزود: درآمد گردشگری کشور با توجه به ظرفیت های متنوع فرهنگی، زیارتی، تاریخی، سلامت و طبیعت این امکان را دارد که درآمدی معاول درآمد نفت نصیب کشور کند امید داریم تا افق ۱۴۰۴ این امکان را در بخش گردشگری تحقق دهیم.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: وعده ما برای افق سال ۱۴۰۴ این گونه ترسیم و برنامه ریزی شده تا کشورمان میزبان ۲۰ میلیون گردشگر با ۳۰ میلیارد دلار درآمد باشد که این مهم با عزم و اراده به وجود آمده در دولت به منظور رونق بخشی صنعت گردشگری به زودی امکان پذیر خواهد شد.

وی از رونق صنعت گردشگری کشور و خروج کامل آن از رکود خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون ۹۵۰ پروژه در بخش گردشگری شامل اماکن پذیرایی، تأسیسات گردشگری و … با اعتبار حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

سلطانی فر با بیان اینکه روز به روز تعداد گردشگران داخلی و خارجی کشور رو به افزایش است، بیان داشت: ۵۰ درصد گردشگران خارجی مسلمان با هدف گردشگری مذهبی و زیارتی از بقاع متبرک امام رضا(ع) در مشهد و حضرت معصومه (س) در قم وارد کشور می‌شوند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنا داریم با این زمینه و ظرفیت مذکور، ایران را به عنوان مهمترین کانون گردشگری حلال برای تمام مسلمانان دنیا آماده و مهیا کنیم تا کشورمان با ارائه تفریحات سالم، مرکز و میزبان تمام مسلمانان به ویژه شیعیان باشد.

مطلب پیشنهادی

افتتاح دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با حضور معاون رئیس جمهور

دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ به دست معاون رییس جمهور افتتاح شد.دقایقی پیش دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.