خانه / اخبار / مجموعه تفریحی ، ورزشی هلیا توسط معاون رئیس جمهور افتتاح شد

مجموعه تفریحی ، ورزشی هلیا توسط معاون رئیس جمهور افتتاح شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فاز اول مجتمع خدماتی ، تفریحی و ورزشی هلیا در شهرستان تبریز را افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ مسعود سلطانی فر امروز۳۱ اردیبهشت ماه در دومین روز سفر هیئت دولت به آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این مجموعه با تاکید بر تاثیر مجموعه های د با این کیفیت در افزایش جذب گردشگر، گفت: مجموعه های تفریحی و خدماتی یکی از عوامل مهم درجذب گردشگر هستند و به عنوان یکی از زیرساخت های گردشگری در دنیا محسوب می شوند.
سلطانی فر ادامه داد: این مجموعه نیز بر اساس نیازهای روز طراحی شده است و بهره برداری از همه ی بخش های آن می تواند در رونق گردشگری شهر تبریز تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی یکی از سیاست های دولت و به ویژه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را تعامل با بخش خصوصی برای تامین زیرساخت های گردشگری ، عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به سیاست تعامل با بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاری ها و کاهش وظایف دولت در بخش های اجرایی تعامل با بخش خصوصی یکی از اولویت های دولت به ویژه در بخش توسعه ی گردشگری است و دولت در این حوزه سعی دارد روند اجرایی پروژه های سرمایه گذاری را تسهیل کند.
لازم به ذکر است، که این مجموعه خدماتی ، تفریحی و ورزشی ۵۲ هزار متر زیربنا دارد و فاز اول آن که شامل بزرگترین رستوران و سفره خانه است امروز افتتاح شد.
فاز دوم این مجموعه که پارک آبی را شامل می شود در ۵ ماه آینده به بهره برداری می رسد و فاز سوم شامل هتل ، سالن همایش و تالار پذیرایی نیز در دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
گفتنی است، برای افتتاح فاز اول این مجموعه ۳۵ میلیارد تومان هزینه شده و برای فازهای بعدی ۵۵ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.
در ادامه بازدید سلطانی فر معاون رئیس جمهور از پروژه های شهر تبریز و روند اجرایی ساختمان موزه فرش تبریز نیز بازدید کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، نسبت به تسریع پروژه ساختمان فرش تاکید کرد و از مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی و همچنین مدیر این پروژه خواست که ساخت و ساز و تجهیز این ساختمان و همچنین افتتاح موزه را سرعت بخشند.

مطلب پیشنهادی

ملت ایران را شاد کردید، از شما تشکر می کنم

  رهبر معظم انقلاب به مناسبت موفقیت های کاروان ورزشکاران ایران در بازیهای آسیایی اندونزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.