خانه / دسته‌بندی نشده / مقدمات ثبت جهانی روستای تاریخی ابیانه فراهم می شود

مقدمات ثبت جهانی روستای تاریخی ابیانه فراهم می شود

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بازدید نیم روزه از جاذبه های تاریخی،گردشگری محور شمال اصفهان وارد این استان شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری؛ در نخستین مرحله از بازدید مسعود سلطانی فر و هیئت همراه مورد استقبال مدیرکل میراث فرهنگی استان فریدون الله یاری، فرماندار نطنز و جمعی از مسئولین محلی قرار گرفت.
خاطرنشان می کند ، وی درنخستین مرحله بازدید از روستای تاریخی ابیانه دیدن کرد، همچنین در ابتدای ورود به این روستا کلید طلایی روستای تاریخی ابیانه توسط رئیس شورای اسلامی این روستا به مسعود سلطانی فر اهدا شد.
یادآور می شود، هدف از این بازدید فراهم نمودن مقدمات ثبت جهانی روستای تاریخی ابیانه است.
گفتنی است ، روستای ابیانه با قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال در محور شمال اصفهان قرار گرفته و از توابع شهرستان نطنز به شمار می رود.
لازم به ذکر است، در سال ۹۳ پایگاه حفاظت از آثار تاریخی ابیانه از درجه استانی به ملی ارتقا یافت، همچنین در همین سال بیش از ۴۰۰هزار گردشگر داخلی و ۴۵ هزار گردشگر خارجی با ۳۵ ملیت از این روستای تاریخی بازدید کردند که در این میان گردشگران اسپانیا و آلمان رتبه اول بازدید از ابیانه را به خود اختصاص دادند.

مطلب پیشنهادی

سلطانی فر به باکو سفر کرد

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.