خانه / دسته‌بندی نشده / میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور

میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان عنوان کرد: در نوروز ۱۳۹۵ میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی استان و کشور به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری با اعلام این مطلب افزود: تا روز سوم فروردین بر اساس بررسی های به عمل آمده بیش از ۳۰۰۰۰۰ گردشگر از مجموعه جهانی میدان امام (ره) اصفهان بازدید کردند.

وی همچنین تصریح کرد: با عنایت به این که بازدید از این مجموعه عظیم تاریخی رایگان بوده و هیچگونه ورودی از آن اخذ نمی گردد، گروه هایی از دانشجویان رشته های گردشگری، در مبادی ورودی و خروجی میدان استقرار یافته و بر اساس بررسی های این گروه از روز سوم فروردین تا پایان نوروز ۱۳۹۵ روزانه ۲۵۰۰۰۰ گردشگر وارد این میدان عظیم تاریخی شده و از مجموعه های میدان و بیش از ۴۰۰ فروشگاه صنایع دستی در پیرامون میدان و همچنین بازار های پیرامون آن بازدید کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد: با همکاری شهرداری اصفهان کف سازی بازار بزرگ و تاریخی قیصریه تا پیش از اتمام سال ۱۳۹۴ به پایان رسید و یکی دیگر از مقاصد اصلی گردشگران نوروزی این بازار عظیم تاریخی به طول هشت و نیم کیلومتر بوده است که در محور شمالی میدان واقع شده و محور اتصال دوران صفوی و ادوار پیش از آن بوده است.

شایان ذکر است میدان تاریخی امام (ره) (نقش جهان) در سال ۱۰۰۶ هجری قمری همزمان با انتخاب اصفهان به پایتختی شهریاران صفوی در باغ بزرگ نقش جهان همراه با بناهای پیرامون آن بنا گردید.

این مجموعه عظیم تاریخی درسال ۱۳۵۸ خورشیدی به عنوان میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.

مطلب پیشنهادی

افتتاح دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با حضور معاون رئیس جمهور

دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ به دست معاون رییس جمهور افتتاح شد.دقایقی پیش دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.