خانه / ورزش بانوان / نمایشگاه صنایع‌دستی با بیشترین رضایت هنرمندان و بازدیدکنندگان برگزار شد

نمایشگاه صنایع‌دستی با بیشترین رضایت هنرمندان و بازدیدکنندگان برگزار شد

بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی با بیشترین رضایت هنرمندان و بازدیدکنندگان برگزار شد.
بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی در پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به میراث آریا(chtn) گفت: این نمایشگاه با کمترین نارضایتی و انتقاد از سوی هنرمندان، تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان برگزار شد.

معاون صنایع دستی با اشاره به اینکه میزان فروش نمایشگاه صنایع دستی پس از پایان محاسبات و انجام امور کارشناسی اعلام میشود، ادامه داد: با توجه به حضور بی سابقه مردم در این نمایشگاه و استقبال هنردوستان و علاقه مندان به فرهنگ از هنرهای سنتی و صنایع دستی، بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی با هزار غرفه برگزار می شود.

نامورمطلق در ادامه به کیفیت بالای آثار ارائه شده در این نمایشگاه اشاره کرد و در پاسخ به برخی انتقادها در رابطه با قیمت بالای صنایع دستی، گفت: باید بدانیم که قیمت صنایع دستی را نسبت به چه کالایی محاسبه میکنیم، زمانی که هنرمند و صنعتگر برای تولید اثری یک ماه تلاش میکند آیا حق ندارد این ساخته دست و تفکرش را به قیمت ۵۰۰ هزار تومان بفروشد؟

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه به دلیل تنوع صنایع دستی کشورمان، برای تمامی سطوح جامعه، کالا وجود دارد، برخی از این آثار، کمتر از ۵ هزار تومان و برخی دیگر ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

معاون صنایع دستی افزود: متاسفانه کالاهای مرغوب و باکیفیت صنایع دستی کشورمان نسبت به کالاهای نامرغوب و ماشینی کشورهای دیگر مقایسه می شود که برای رفع این مشکل، مردم باید بدانند که با خرید صنایع دستی اصل در واقع کیفیت را خریداری میکنند.

نامورمطلق گفت: در جامعه ما گاهی خانواده ها برای یک ساعت کلاس کنکور فرزندانشان ۵۰۰ هزار تومان هزینه میکنند اما حاضر نیستند برای کالایی که دست‌رنج ۱۵ روز کار و تلاش یک هنرمند است، ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنند، مشکل اصلی فرهنگسازی و گفتمان سازی است که در این رابطه رسانه ها و به ویژه صدا و سیما نقش بسیار موثری میتوانند داشته باشند.

وی در اضافه کرد: مردم با خرید صنایع دستی اصل، همانند هر کالای اصل دیگر، میتوانند به خرید خود اطمینان داشته باشند و شاید همین موضوع، یک دلیل منطقی برای گرانتر بودن این آثار نسبت به کالاهای بی کیفیت باشد.

معاون صنایع دستی تصریح کرد: از رسانه ها درخواست دارم که در فرهنگسازی و حمایت از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی به معاونت صنایع دستی کمک کنند.

نامورمطلق تاکید کرد: یکی از خواسته های مهم هنرمندان این است که اجازه ندهیم صنایع دستی ایران نازل شود، چراکه ما میخواهیم بنز صنایع دستی را تولید کنیم نه پراید و پیکان.

وی در ادامه به استقبال بی سابقه مردم از نمایشگاه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه مورد استقبال قشرهای مختلف جامعه قرار گرفت و در تمامی روزها ما شاهد حضور تعداد بسیار زیادی از علاقه مندان به صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان بودیم.

مطلب پیشنهادی

جعفرزاده: نگاه ویژه وزیر به ورزش بانوان به خوبی جواب داد

عضو فراکسیون ورزش  گفت: تردیدی وجود ندارد که نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.