خانه / اخبار / پیروزی نهایی متعلق به مردم فلسطین است

پیروزی نهایی متعلق به مردم فلسطین است

مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز جمعه با حضور در استودیو شبکه جهانی جام جم با اشاره به تاریخچه جنایت رژیم اشغالگر قدس در سرزمین های اشغالی اظهار کرد: از سال ۲۰۰۷ به بعد با توجه به فعل و انفعالات گروههای فلسطینی، کرانه باختری رود اردن در حاکمیت دولت خود مختار بوده و تلاش داشته تا با مذاکرات سیاسی با مطالبات و اهداف خود دست یابد.در این میان حاکمیت غزه نیز با حماس بوده که تحرکات نظامی جدی علیه رژیم اشغالگر توسط آنها انجام می شده است.

وی افزود: مردم مظلوم فلسطین از ابتدای شکل گیری این رژیم جعلی در منطقه به کرات از جانب رژیم اشغالگر قدس مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند و حمایت های واقعی معنوی و سیاسی از فلسطین و جریان مقاوت فقط توسط یک کشور انجام می شد.

وی با اشاره به روند شکل گیری حوادث و وقایع در فلسطین افزود: بعدها غربی ها سعی کردند سوار این جریان شده و در قالب پیمان های کمپ دیوید ۱ و ۲ و اسلو در نروژ در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی نقش خود را ایفا کنند و بر همین اساس نیز دیگر شاهد درگیری بین دولت ها با رژیم اشغالگر قدس نیستید.

معاون رییس جمهوری گفت: در سالهای ۲۰۰۰ به بعد شاهد درگیری بین دولتها با رژیم اشغالگر قدس نیستید و این جریان مقاومت است که قدرت گرفته و توانمند شده است و از نظر سیاسی هم در منطقه حمایت شده و اعتماد به نفس در میان مردم غزه و کرانه باختری رود اردن شکل گرفته است.

وی با یادآوری اینکه در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶و جنگ ۲۲ روزه در پایان سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹و جنگ ۸ روزه در آذر سال ۹۱ شاهد درگیری و جنگ جریان مقاومت با رژیم اشغالگر هستیم تاکید کرد: از سال ۱۹۴۸تا ۱۹۸۲ بیشتر کشورهای عربی در گیر بودند و از آن به بعد جریان مقاومت با ساماندهی و حمایت معنوی و سیاسی بخصوص کشورایران وارد یک منازعه شده بود و در تمام اینها بر خلاف گذشته با تحرکات سیاسی، قطع نامه شورای امنیت و پا در میانی رهبران عربی و غربی این در گیریها متوقف می شود.

وی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: رژیم اشغالگر با تمام توان نظامی و ارتش منسجم در برابر مردم فلسطین می جنگد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات سیاسی در فلسطین یادآورد شد: با توجه به سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پیروزی نهایی متعلق به مردم فلسطین خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

ملت ایران را شاد کردید، از شما تشکر می کنم

  رهبر معظم انقلاب به مناسبت موفقیت های کاروان ورزشکاران ایران در بازیهای آسیایی اندونزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.