خانه / اخبار / پیام وزیر ورزش و جوانان به مناسبت یوم الله دهه فجر و برگزاری مسابقات ورزشی جام فجر

پیام وزیر ورزش و جوانان به مناسبت یوم الله دهه فجر و برگزاری مسابقات ورزشی جام فجر

دکتر مسعود سلطانی فر  به مناسبت فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برگزاری مسابقات ورزشی جام فجر در رشته های مختلف پیامی صادر کردند. متن پیام وزیر ورزش و جوانان به شرح زیر است:

به نام خداوند خالق فجر

برگزاری مسابقات بین المللی دهه فجر در ۲۲ رشته ورزشی با تلاش ۱۵ فدراسیون فرصتی ارزشمند جهت اعتلای نام ایران با هدف نمایش توان فنی جوانان ورزشکار، عظمت کشورمان و غنای فرهنگی این سرزمین به کشورهایی است که برای مصاف با ورزشکاران کشورمان در این رقابتها حضور خواهند یافت.

اکنون که به لطف الهی و به یمن فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر، اشتیاقی دوباره برای برگزاری مسابقات ایجاد شده تا جوانان پهلوان، پرتوان و پرآوازه میهن مان در عرصه ورزش با ورزشکاران سایر کشورها به رقابت بپردازند، امیدوارم در جریان برگزاری این مسابقات شاهد صحنه هایی بکر از تواناییهای فنی و رقابتهای پهلوانانه باشیم تا میهمانان خارجی کشورمان با کوله باری از تجربه در دو حوزه ورزش و فرهنگ به کشور خود باز گردند.

ما معتقدیم ورزش یک مقوله ی فرهنگی است و این فرهنگ است که می تواند مرزها را پشت سر بگذارد و پیام خود را به سایر ملتها برساند.

واقعیت این است که ورزش در فرهنگ ایرانی پیام آور مودت، دوستی، عشق و ایثار است و ورزشکاران ایرانی در هر برهه ای نماد جوانمردی و منش پهلوانی بوده و هستند که انتظار دارم برگزارکنندگان این پیکارها با نگاهی فرهنگی به این رویداد مهم بین المللی که در تقویمهای جهانی نیز به ثبت رسیده، بتوانند میزبانی شایسته برای ورزشکاران خارجی باشند تا فرهنگ کهن ورزش این سرزمین را به عنوان الگو به جهان معرفی و هدیه کنند.

آنچه لازم به ذکر میباشد این است که در سالهای اخیر قهرمانان و پهلوانان زن و مرد علاوه براینکه در عرصه های مسابقات مختلف ورزشی حماسه آفرینی کردند، در حفظ ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی هم اهتمام داشته و یاریگر سلامت جامعه، توسعه فرهنگی و نشاط اجتماعی بودند که قدرشناس تلاشهایشان هستم.

اینجانب سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفته و از مسئولان، برگزارکنندگان، ورزشکاران، مربیان سرپرستان، ناظران، داوران خارجی و داخلی شرکت کننده در مسابقات جام فجر ۹۶ برای شرکت در این جمع ورزشی وزین قدردانی کرده و آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

مسعود سلطانی فر
بهمن ۱۳۹۶

مطلب پیشنهادی

یادداشت جالب دکتر سلطانی فر از جلسه هیات دولت

  دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در اکانت اینستاگرام خود راجع به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.