خانه / دسته‌بندی نشده / پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد تا ۲ هفته آینده به یونسکو ارسال می شود

پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد تا ۲ هفته آینده به یونسکو ارسال می شود

پرونده ثبت بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو با پیگیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظرف ۲ هفته آینده به این سازمان ارسال می شود و در نوبت ثبت قرار می گیرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان یزد که باحضور استاندار و مسئولان این استان و محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اعلام این موضوع افزود: پیش بینی می شود که برای سال ۲۰۱۷ بافت تاریخی شهر یزد در فهرست یونسکو ثبت شود، اگرچه فرایند بررسی پرونده ها در یونسکو بین ۱ تا ۳ سال به طول می انجامد.

سلطانی فر افزود: میانگین رشد گردشگر در جهان ۴.۶ درصد است اما در دو سال گذشته شاهد رشد ۱۲ درصدی جذب گردشگر در ایران بوده ایم.

وی از تدوین بسته پیشنهادی گردشگری دوران پساتحریم خبر داد و اظهار کرد: ۹۰۰ طرح گردشگری با ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در کشور در حال اجر است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم فعالیت ها به گونه ای باشد که گردشگری موتور محرکه اقتصاد کشور و خروج آن از رکود شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: نظام های مذهبی بر اساس ذهنیت اندیشمندان، سیاست مداران و پژوهشگران دنیا نظام هایی بسته، دیکتاتور و بدون در نظر گرفتن حقوق مردم در گذشته بوده است.

وی افزود: از روز پیروزی انقلاب هم ارزیابی اندیشمندان به گونه ای بود که نظام جمهوری اسلامی ایران پدیده ای به غیر از این مجموعه نیست و تصور اینکه یک نظام مذهبی، دموکراسی و حقوق مردم را محقق کند دشوار بود اما با تدبیر امام خمینی (ره) و پس از آن مقام معظم رهبری مدلی جدید و نظام و حکومت دینی پایه گذاری شد و هر ساله یک رفراندوم با حضور حداکثری مردم برگزار می شود.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی مواردی از جمله آزادی احزاب، رسانه ها و چگونگی مشارکت مردم در امور مختلف را در سایه دین مبنا قرار داده و در این مدل از حکومت و اداره مملکت ضمن حفظ ارزشهای دینی، ساز و کاری برای مشارکت مردم نیز بوجود آمده که مردم به طور مستقیم و غیرمستقیم با آرای خود در امور مختلف مشارکت دارند.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: افرادی که در غرب تئوری هایی از جمله برخورد تمدنها را با ریشه مبارزه با اسلام طراحی می کنند به خوبی می دانند که نظام جمهوری اسلامی در سالهای آینده نه تنها جهان اسلام بلکه سرتاسر دنیا را متاثر می کند.

سلطانی فر افزود: جهان تشنه افکار و اندیشه های انقلاب اسلامی ایران است که نمونه آن در استقبال و جوش و خروش جوانان غربی برای دریافت پیام های مقام معظم رهبری شاهد هستیم.

وی ادامه داد: غربی ها برای مقابله با چنین اندیشه هایی دست به اقدام هایی برای ارائه چهره زشت و خشونت طلب از اسلام دارند و جمهوری اسلامی ایران با وجود همه موانع روز به روز در زندگی مردم کشورهای دیگر نفوذ می کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: یکی فعالیت های این سازمان در حوزه گردشگری رصد اظهارنظرها و مصاحبه های گردشگران ورودی به ایران پس از بازگشت به کشورشان برای بررسی میزان رضایت مندی و تاثیرپذیری آنان از فرهنگ ایران است.

وی افزود: بر این اساس بیش از ۹۸ درصد این گردشگران ایران را کشوری توسعه یافته با مردمی بافرهنگ و میهمان نواز عنوان و اعلام کرده اند که ذهنیت غلطی که رسانه های غربی، امپریالیسمی و صهیونیستی از ایران ساخته اند در آنان فرو ریخته است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین ساز و کارهای ترویج فرهنگ و پیام انقلاب، توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی است که باید به طور ویژه مدنظر قرار گیرد.

سلطانی فر با اشاره به دیدار خود با چهار وزیر گردشگری کشورهای اروپایی در دو ماه گذشته خاطر نشان کرد: همه آنان برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف گردشگری اعلام آمادگی کرده اند.

 بر اساس این گزارش محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی در نشست شورای اداری استان یزد ضمن تشریح روند تهیه پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: زمانی که کار تهیه این پرونده را آغاز کزدیم قناتهای یزد وضع مناسبی نداشتند و عمدتا بوی فاضلاب از آنها به مشام می رسید ولی در جریان تهیه این پرونده زیرساختها مورد آماده سازی و احیاء قرار گرفتند که این موضوع در زمان بازدید کارشناسان خارجی مورد توجه و تحسین قرار گرفت.

در این نشست میرمحمدی استاندار یزد با ارائه لوح تقدیر و تابلوی نفیس از زحمات معاون میراث فرهنگی کشور برای پیگیری این موضوع و تهیه پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد قدردانی کرد.

مطلب پیشنهادی

وزیر ورزش و جوانان در سفر به استان کرمان و پس از افتتاح مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان از اماکن ورزشی این شهرستان دیدن کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر که دیروز به …

خانه / رسانه ها / درخواست تورهای آمریکایی برای سفر به ایران به بیش از ۲ برابر افزایش یافته است

درخواست تورهای آمریکایی برای سفر به ایران به بیش از ۲ برابر افزایش یافته است

معاون رییس جمهورو رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: درخواست آمریکایی ها برای سفر به ایران برای سال ۲۰۱۶ به بیش از ۲ برابر افزایش یافته و هیچ تور غربی و آمریکایی برای سفر به ایران لغو نشده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسعود سلطانی فر در جریان سفر به استان یزد و در مصاحبه با واحد مرکزی خبرافزود: علیرغم محدودیت هایی که آمریکایی ها برای سفر اتباع ۳۸ کشور به ایران ایجاد کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از آژانسها و موسسات تور گردانی تاکنون نه تنها هیچ تور غربی و آمریکایی برای حضور در ایران لغو نشده است بلکه حتی متقاضیان ورود به ایران از خود آمریکا برای سال ۲۰۱۶ نسبت به سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

مطلب پیشنهادی

یادداشت جالب دکتر سلطانی فر از جلسه هیات دولت

  دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در اکانت اینستاگرام خود راجع به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.