خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۰ اثر آماده ثبت در یونسکو داریم

۲۰ اثر آماده ثبت در یونسکو داریم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حال حاضرسازمان میراث فرهنگی ۲۰ اثر ملموس و ناملموس در کشور را برای ثبت در سازمان یونسکو آماده دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی؛ مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شب گذشته در فرودگاه بین المللی بجنورد با اعلام این خبر افزود: ثبت این تعداد اثر با ارزش کشور در یونسکو ۲۰ سال زمان می برد،به این دلیل که از سال ۲۰۰۷ میلادی تصمیم گرفته شد که هر کشور در سال تنها می تواند یک اثر خود را در هر یک از حوزه های ملموس، ناملموس برای ثبت جهانی پیشنهاد کند.

وی گفت: تاکنون ۳۵ اثر تاریخی و هنری ایران در حوزه های میراث ملموس، ناملموس و حافظه جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است.که برای افزایش این تعداد در حال بررسی و تکمیل پرونده های مورد نظر هستیم.

هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت های گردشگری استان اختصاص یافت

محمد سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی در ادامه بازدید مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دستاورد سفر یک روزه رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به این استان، اختصاص هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت های گردشگری استان بود.
وی در ادامه گفت: این اعتبار برای ساخت چهار هتل ۴ و ۵ ستاره در استان اختصاص یافته که کار ساخت این هتل ها تا سال ۹۵ به پایان می رسد.
وی همچنین از امضای تفاهم نامه ساخت یک واحد هتل با ظرفیت ۳۰ اتاق در شهر بجنورد توسط بنیاد مستضعفان خبر داد.
گفتنی است، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز گذشته۲۴ خرداد ماه به همراه رییس جمهوری و در قالب نوزدهمین سفر استانی دولت تدبیر و امید به استان خراسان شمالی سفر کرده بود.

مطلب پیشنهادی

سلطانی فر به باکو سفر کرد

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.