خانه / ورزش همگانی / افزایش اعتبار روادید فرودگاهی تا ۳۰ روز

افزایش اعتبار روادید فرودگاهی تا ۳۰ روز

معاون رییس‌جمهور از افزایش اعتبار روادید فرودگاهی ایران تا ۳۰ روز خبر داد.

به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این‌که موضوع روادید ایران در سه حوزه‌ فرودگاهی، الکترونیکی و لغو روادید پیگیری می‌شود، افزود: در کمیسیون تخصصی هیأت دولت افزایش اعتبار زمانی روادید ایران از ۱۵ روز به ۳۰ روز، تصویب شد که احتمالا تا یکی دو هفته آینده این مصوبه در هیأت دولت مطرح شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین درباره آخرین اقدامات صورت گرفته درباره ویزای الکترونیکی گفت: کمیسیون تخصصی دولت کلیات ویزای الکترونیک را تصویب کرده و تا یکی دو هفته آینده نوبت تصویب آن در هیأت دولت می‌رسد و سپس روند اجرایی شدن صدور ویزای الکترونیک و فراهم شدن زیرساخت‌های آن آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: به نظر می رسد تا یک‌ونیم سال طول بکشد تا زیرساخت‌های ویزای الکترونیک فراهم شود و به مرحله‌ای برسیم که بتوانیم این ویزا را صادر کنیم. به طور حتم این یک تحول بزرگ خواهد بود.

سلطانی فر همچنین درباره‌ روند پیگیری موضوع لغو روادید ایران با برخی کشورها یادآور شد: لغو روادید توسط کارگروهی متشکل از دستگاه‌های اجرایی مختلف مورد به مورد و بر اساس ملاحظاتی که در روابط با کشورها داریم، مطرح و رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: لغو یا برقراری روادید با یک کشور دائمی نیست، چرا که این توافق متناسب با سطح روابط سیاسی دو کشور و براساس یک اقدام متقابل صورت می‌گیرد. ممکن است امروز با کشوری روابط خوب سیاسی داشته باشیم و به این تشخیص برسیم که لغو روادید داشته باشیم، اما ۵ سال بعد در یک موقعیت بحرانی قرار بگیریم و به این جمع‌بندی برسیم که برعکس آن تصمیم را انجام دهیم.

معاون رییس‌جمهور یادآور شد: این اقدام گاه یک سیاست متقابل است، مثلا برخی از کشورها با ما لغو روادید داشتند، اما در سال‌های گذشته بر علیه اتباع ایرانی رفتار کردند و لغو روادید با اتباع ایرانی را حذف کردند. در هر حال این موضوع در کمیته‌ای که مسؤولت رسیدگی دارد، در حال بررسی و پیگیری است.

مطلب پیشنهادی

مقایسه نتایج المپیک و توسعه اماکن ورزشی در بعد از انقلاب نشان از موفقیت نظام در ورزش است.

مراسم تکریم کیومرث هاشمی و معارفه سیدرضا صالحی امیری به عنوان رئیس جدید کمیته ملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.