خانه / استان ها / واگذاری ۳۲ بنای تاریخی از سوی صندوق احیاء در ۱۹ استان کشور

واگذاری ۳۲ بنای تاریخی از سوی صندوق احیاء در ۱۹ استان کشور

۳۲ بنای تاریخی در ۱۹ استان کشور، به منظور مرمت و بهره برداری از سوی صندوق احیاء واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی، به گفته محمد رضا پوینده سرپرست صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی، ۳۲ بنای تاریخی از ۱۹ استان کشور از سوی صندوق احیاء به جهت مرمت و بهره برداری به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود این بناها با اخذ مجوز هیئت وزیران و با هدف احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی انجام می پذیرد.

بر اساس این گزارش کاروانسرای گبرآباد و کاروانسرای مرنجاب در استان اصفهان، حمام سالار در استان زنجان، خانه نجفی در استان بوشهر، کاخ ناصرالدین میرزا و نصیرالدوله در استان تهران، کاروانسرای شاه عباسی دامغان، خانه تدین ، خانه طاهریان، کاروانسرای ده نمک، کاروانسرای میاندشت، خانه رجبی و کاروانسرای ایوانکی در استان سمنان، مجموعه کاروانسرای حجت آباد وزیر در استان یزد، خانه امینیان و عمارت شترگلو در استان کرمان، کاروانسرای شاه عباسی لات در استان گیلان، قلعه کنجانچم و قلعه میرغلام هاشمی در استان ایلام، خانه شریف در استان خراسان جنوبی، کاروانسرای مهر و کاروانسرای زعفرانیه در استان خراسان رضوی، کاروانسرای قوام آباد در استان فارس، خانه آقاجان نسب در استان مازندران، کاروانسرای آوه و کاروانسرای دودهک در استان مرکزی، حمام قلعه و حمام محله حاجی دراستان همدان، کاخ شهرستانک در استان البرز، مجموعه ماکو در استان آذربایجان غربی، خانه سوری در استان کرمانشاه و حمام تنکابنی در استان قزوین از امروز تا دو هفته آتی به مزایده گذشاته خواهد شد.

پوینده در این خصوص گفت: این ۳۲ بنای تاریخی برای مدت متوسط ۱۳ ساله به بخش های عمومی و خصوصی واگذار شده و مدت متوسط مرمت این بناها در حدود ۱۳ ماه است که پس از مرمت از سوی بخش خصوصی به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: مجموع هزینه سرمایه گذاری در این بناها مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیارد ریال است که از سوی بخش خصوصی تامین و هزینه خواهد شد.

سرپرست صندوق احیاء گفت: فرآیند واگذاری بناهای تاریخی را مورد بازنگری قرارداده و با تسهیل امور، زمینه جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران را فراهم کرده ایم.

پوینده اظهار کرد: فرآیند واگذاری بناهای تاریخی طی ماههای آتی ادامه یافته طی سال جاری بیش از ۵۰ بنا به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

انتصاب مدیرکل سیستان و بلوچستان توسط وزیر ورزش و جوانان

  وزیر ورزش و جوانان در حکمی ادهم کرد زابلی را به عنوان مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و ‏بلوچستان منصوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.