خانه / ورزش بانوان / فروش ۴۴۰ میلیون تومانی بازارچه های نوروزی صنایع دستی استان خراسان جنوبی

فروش ۴۴۰ میلیون تومانی بازارچه های نوروزی صنایع دستی استان خراسان جنوبی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی از فروش ۴۴۰ میلیون تومانی بازارچه های صنایع دستی استان طی نوروز ۹۵ خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین عباس زاده اظهار داشت:تا پایان روز ۱۳ فروردین امسال ۴۴۰ میلیون تومان صنایع دستی استان با برگزاری بازارچه ها به فروش رسید که یک گام به سوی اجرا و عمل است و از افزایش بسیاری خوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است.

ویتصریح کرد: آمار فوق مربوط به بازارچه های نوروزی و موقت برپا شده است که اگر آمار فروشگاه های صنایع دستی و شرکت های تعاونی صنایع دستی استان به آن اضافه شود فروش ما بیش از این خواهد بود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی بیشترین آمار فروش را مربوط به شهرستان های طبس، بیرجند و سرایان دانست.

عباس زاده در خصوص پرفروش ترین صنایع دستی استان نیز گفت: صنایع دستی اعم از بافته های داری، حوله بافی سنتی، جاجیم بافی، گلیم و سفره آردی، فروش خیلی خوبی داشته اند.

وی همچنین از افزایش مراکز موقت فروش صنایع دستی در استان طی این مدت خبرداد و تصریح کرد: هم اکنون حدود ۱۲۵ غرفه صنایع دستی و سوغات و ۱۰ سیاه چادر در۱۱ شهرستان برپاست .

وی بیان کرد: حمایت از صنایع دستی گامی است در جهت حصول استقلال اقتصادی و حفظ ارزش‌های اصیل، وی از مسافران و گردشگران خواست با خرید از این بازارچه ها، از صنایع دستی که در جهت حفظ اصالتهای فرهنگی است گام بردارند.

مطلب پیشنهادی

مقایسه نتایج المپیک و توسعه اماکن ورزشی در بعد از انقلاب نشان از موفقیت نظام در ورزش است.

مراسم تکریم کیومرث هاشمی و معارفه سیدرضا صالحی امیری به عنوان رئیس جدید کمیته ملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.