امروز: دوشنبه 02 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

سلطانی فر

سلطانی فر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris hendrerit justo a massa dapibus a vehicula tellus suscipit. Maecenas non elementum diam.
آدرس وب سایت: http://smartaddons.com

وزیر ورزش و جوانان در پیامی درگذشت مریم میرزاخانی،  یکی از جوانان شایسته این سرزمین و نابغه ی ریاضی ایرانی را ‏تسلیت گفت‎.‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزیر ورزش و جوانان، مریم میرزاخانی، بانوی ریاضی دان ایرانی و صاحب مدال فیلدز( نوبل ‏ریاضی) بر اثر بیماری سرطان درگذشت‎ ‎که در پی این ضایعه، دکتر مسعود سلطانی فر پیام تسلیتی صادر کردند.‏

متن پیام به شرح زیر است‎:‎

‏" تسلیت به همه آنان که قلبشان برای ایران و ایرانی می تپد

در گذشت نابغه ریاضی، مریم میرزاخانی از جوانان شایسته ایران، نه تنها مردم ایران را در سوگ از دست دادن یکی از ‏فرزندانش سیاهپوش کرد، بلکه جامعه علمی  جهانی را هم در بهت و اندوه فرو برد، چرا که  ‎

از شمار دو‌چشم یک تن کم‎ ‎

وز شمار خرد هزاران بیش

این ضایعه جبران ناپذیر را به مردم شریف و جامعه علمی جهان تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای بازماندگان صبر جمیل ‏آرزومندم‎.‎

بانوی گرانقدر مریم میرزاخانی افتخار جامعه دانشگاهی و علمی،  یادتان از دل مردم و نامتان هرگز از گستره ی علم و دانش ‏زدوده نخواهد شد‎ .‎

روحت شاد و یادت گرامی باد

 مسعود سلطانی فر

دکتر سلطانی فر گفت : با هماهنگی معاونت امور جوانان ، استانداران ، مدیران کل استانی ، تاکنون 12 خانه جوانان در کشور ایجاد شده و تا پایان سال 19 خانه جوانان دیگر راه اندازی خواهد شد.

 
وزیر ورزش و جوانان گفت : بازگشت خانه‌های جوانان به استان‌های ایران براساس رویکرد دولت تدبیر و امید درخصوص رفع جوان هراسی و اعتماد به جوانان در کشور بوده است .
سلطانی فر افزود : خانه‌های جوانان محملی برای مشارکت جوانان در امور فرهنگی ، ورزشی ، علمی و زمینه ساز تحقق حضور فعالانه و موثر آنها در امور اجتماعی است.
وزیر ورزش و جوانان جوانان را بزرگترین سرمایه و امیدآفرینان امروز و فردای کشور، نظام و ملت دانست و گفت : نباید اجازه داد در جامعه یاس و ناامیدی حاکم شود و ما با حفظ نشاط و امید برای جوانان کشورمان فرصتی بزرگ را برای عبور از مشکلات و معضلات بدست خواهیم آورد.

سید مصطفی کریمی با کسب 22 رای به عنوان رئیس جدید فدراسیون ورزش ‌های ناشنوایان انتخاب شد.

 
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش ‌های ناشنوایان صبح امروز با حضور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که طی آن سید مصطفی کریمی با کسب 22 رای از 40 رای ماخوذه برای4 سال به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.
سید نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، رباب شهریان معاون امور ورزش بانوان ( به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک ) و مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در این مجمع حضور داشتند.
در این مجمع کاظم نظم ده هم 16 رای، رمضانعلی دولو و مسعود فراهانی طجر، هر کدام یک رای به خود اختصاص دادند و ابراهیمی کرمی و حسن سلگی نیز نتوانستند رای کسب کنند.
مرتضی آذرخوش، رضا رودگر و مهران تیشه‌گران، لیلا اعتمادی و سعید کاظمی انصراف دادند. یک کاندیدا هم در مجمع غایب بود.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان که صبح امروز یکشنبه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد بیان کرد: حدود 6 فدراسیونی که با سرپرست اداره می‌شوند به زودی انتخابات آن‌ها برگزار خواهد شد و هیچ فدراسیونی تا پایان سال با سرپرست نخواهیم داشت چرا که بر اساس تصمیمی که گرفتیم تا پایان این ماه ستاد بازی‌های 2017 جاکارتا و 2020 المپیک توکیو را تشکیل خواهیم داد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضوری در شان و قدرتمند داشته باشیم.
او در ادامه افزود: پشتیبانی‌های لازم را خواهیم داشت تا تیم ملی فوتبال که در گروه خود به عنوان سرگروه است در دور برگشت بدون حرف و بحث صعودی مقتدرانه به جام جهانی داشته باشد.
دکتر سلطانی‌فر در ادامه بیان کرد: نکات خوبی را در خصوص نیازها و چالش‌های موجود در فدراسیون ناشنوایان توسط کاندیداها مطرح شد که برای من بسیار قابل استفاده و حائز اهمیت است. به کریمی تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برای او دارم و امیدوارم با توجه به رزومه‌ای که ارائه کرد و همچنین چهره‌ی آشنایی که در ورزش  کشور است ان‌شاءالله با استفاده از تجربیات خود و استفاده از نیروهای جوان و تازه‌نفس یک حال و هوای جدیدی در ورزش  ناشنوایان پدید آید.
او در ادامه بیان کرد: کریمی تا این لحظه با کاندیداها رقیب بود اما از امروز با آن‌ها رفیق است و باید از تجربیات دیگران استفاده کند. مهم‌ترین برنامه در این فدراسیون حضور مقتدرانه در المپیک ترکیه است که هفته آخر تیرماه در شهر سامسون ترکیه برگزار خواهد شد. ان‌شاءالله با 14 تیم در این رقابت‌ها حضور خواهیم داشت. لازم است که سازوکار و برنامه لازم صورت گیرد تا نتیجه خوبی را در این رقابت‌ها به دست آوریم. وزارت ورزش  برای حضور مقتدرانه تیم ناشنوایان در المپیک ترکیه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را خواهد داشت تا حضوری در شان و مقتدرانه داشته باشیم.
سلطانی فر همچنین در جمع خبرنگاران افزود: آن بندی که در مورد انتقاد و اعتراض فدراسیون جهانی برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی در زمان دکتر گودرزی مطرح شد و کمیته ملی المپیک از تمام فدراسیون‌ها خواستار اصلاح اساسنامه‌های خود شد ارتباطی به برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی ندارد و انتخابات تا پایان سال طبق زمان اعلام شده برگزار خواهد شد. البته برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی به یک گروه کارشناسی دستور دادیم قوانین را تهیه و تدوین کنند تا در هیات وزیران به تصویب برسد و اصلاح اساسنامه مطابق قوانین فدراسیون جهانی به زودی اعمال شود. بنابراین اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی موضوع مهمی نیست و نیاز به اصلاح اساسنامه ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چطور شد برای مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوایان حضور پیدا کردید و آیا در سایر مجامع نیز شرکت خواهید کرد یا خیر گفت: حتی‌المقدور تلاش می‌کنم متناسب با وقت و برنامه خود در مجامع شرکت کنم. به هر صورت این مسئولیت بر عهده وزارت ورزش  است و ما باید از امکانات و وقت خود برای شرکت در مجامع مختلف استفاده بهینه داشته باشیم.
سلطانی‌فر همچنین در رابطه با قانون بازنشسته‌ها و دو تابعیتی‌ها در ورزش  خاطرنشان کرد: قانونی که اخیرا در مجلس در این زمینه به تصویب رسید در رابطه با ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها در دستگاه‌های مختلف اجرایی محدودیت‌هایی ایجاد کرده و بر اساس این قانون بازنشسته‌ها تنها در موارد خاص در مسئولیت‌هایی چون معاونت، وزارت و استانداری و مسئولیت‌ مشابه این مشکلی برای حضور ندارند اما در صورت ضرورت برای استفاده از تخصص و تجربه، بازنشسته‌ها به عنوان کارشناس یا پاره‌وقت می‌توانند در فدراسیون‌های مختلف حضور داشته باشند اما به این شرط که پرداختی آن‌ها معادل یک سوم پرداختی افراد غیر بازنشسته محسوب شود. ما سعی می‌کنیم محدودیت‌هایی که در این قانون آمده است را رعایت کنیم. البته در این زمینه به معاونت توسعه منابع و معاونت ورزش  قهرمانی دستور دادیم نظارت لازم را داشته باشند تا همه کارها در چارچوب قانون انجام شود.
وی اضافه کرد: در رابطه با دو تابعیتی‌ها باید بگویم قانون دو تابعیتی از قانون بازنشسته‌ها جداست و ما نمی‌توانیم قانونی که در رابطه بازنشسته‌هاست را در رابطه با دو تابعیتی‌ها اجرا کنیم و این‌ها قانون خاص خود را دارند اما ملزم به رعایت قانون و اجرا شدن آن هستیم.
وزیر ورزش  و جوانان همچنین در رابطه با حمایت وزارت ورزش  و جوانان از خادم‌الشریعه بانوی شطرنج‌باز اظهار کرد: وزارت ورزش  و جوانان همواره سعی کرده حمایت لازم را از بانوان ورزش کار داشته باشد و یکی از رویکردها و سیاست‌های ما در مجلس حمایت و پشتیبانی از ورزش  بانوان و استفاده از بانوان در سطوح مختلف مدیریتی و ستادی است. بنابراین تا حد امکان سعی می‌کنیم حمایت لازم را از ورزش  بانوان داشته باشیم.
وی همچنین در خصوص اتفاق اخیر در ورزش  موی‌تای و استعفای سرپرست تیم و اینکه تصور نمی‌کنید به جای استعفای سرپرست تیم رییس فدراسیون ورزش های رزمی باید استعفا می‌کرد، خاطرنشان کرد: گزارشی در این زمینه توسط معاونت ورزش  قهرمانی و شورای برون مرزی در حال تهیه است که پس از دریافت گزارش‌های لازم نظر نهایی خود را در این زمینه اعلام خواهیم کرد.
دکتر سلطانی‌فر در پایان در خصوص مکان‌های ورزش ی و سرانه ورزش  کشور اظهار کرد: در حال حاضر 10 هزار مکان ورزش ی متعلق به وزارت ورزش  و جوانان است. در کنار این مکان‌های ورزش ی سایر مکان‌های ورزش ی که متعلق به نیروهای مسلح، کارگران، آموزش و پرورش و... وجود دارند و می‌توان گفت هزاران فضای ورزش ی در کشور وجود دارد که ما تصمیم داریم در مورد کل فضا و مکان‌های ورزش ی به یک جمع‌بندی نهایی برسیم و آمار دقیقی از آن‌ها اعلام کنیم تا مشخص شود سرانه ورزش  کشور در حال حاضر به چه میزان است.اینکه گفته می‌شود سرانه ورزش  کشور 3 یا 4 متر است آمار دقیقی نیست و ما سعی می‌کنیم تیمی را در این خصوص با همکاری سازمان برنامه و بودجه آماده کنیم و طی 6 ماه آینده آمار دقیقی از فضای ورزش  کشور را تهیه و سرانه ورزش ی را به طور دقیق اعلام کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر بخواهیم در آینده باز هم به اعتبارات محدود دولتی وابسته باشیم نمی توانیم حرکتی رو به توسعه در بخش ورزش داشته باشیم و راهی به غیر از توجه به بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه های ورزش و جوانان نداریم.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات به باشگاه های خصوصی و سازمان های مردم نهاد جوانان، صبح امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در وزارت ورزش و جوانان به امضا رسید.
دکتر مسعود سلطانی فر در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: یکی از برنامه های اصلی بنده که در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی هم عنوان کردم فعال کردن اقصاد ورزش است.
وی ادامه داد: اقتصاد ورزش در دنیا بسیار گسترده است و در آن اشخاص حقیقی و حقوقی و بنگاه های بزرگ اقتصادی زیادی فعالیت دارند، اما در ایران به دلایل مختلف این گونه نیست که باید جدی تر به آن ورود کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: در دنیا باشگاه ها محل درآمد هستند نه هزینه، به همین دلیل ورزش یک فرصت بسیار خوب برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال به شمار می رود و اشخاص حقیقی و حقوقی با هم رقابت دارند اما در ایران چون این بخش مغفول مانده، باشگاه ها محل هزینه شده اند و بخش خصوصی رغبتی برای ورود و سرمایه گذاری ندارد.
سلطانی فر افزود: اگر بخواهیم در آینده باز هم به اعتبارات محدود دولتی وابسته باشیم، نمی توانیم حرکت رو به توسعه در بخش ورزش داشته باشیم. در واقع راهی به غیر از توجه به بخش خصوصی، بنگاه های اقتصادی و خیرین برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه های ورزش و جوانان نداریم.
وی ادامه داد: دولت باید به وسیله سیستم های بانکی مرتبط و ارائه تسهیلات ارزان قیمت، بخش خصوصی را برای ورود به ورزش ترغیب کند که در اولین قدم صندوق کارآفرینی امید با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد می تواند به رفع سریع تر مشکلات متعدد باشگاه های ورزش ی کمک کند.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر توسعه مشارکت های اجتماعی جوانان، توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان را مورد تاکید قرار داد و افزود: صندوق کارآفرینی امید با ظرفیت های بزرگ خود وام هایی با بهره های پایین در اختیار آن ها قرار خواهد داد تا بتوانند مشکلات خود را حل و توسعه پیدا کنند.
سلطانی فر با بیان این که سقف این تسهیلات برای هر باشگاه ورزش ی 100 میلیون تومان با باز پرداخت 5 ساله و در مجموع کل اعتبار این بخش 50 میلیارد تومان است گفت: برای ارائه این تسهیلات هیچ تقسیم بندی خاصی وجود ندارد و همه باشگاه های ورزش ی می توانند از آن استفاده کنند ولی چون سقف آن محدود است طبیعی است که کمک زیادی به باشگاه های فوتبال لیگ برتری نخواهد کرد.
وی در پایان گفت: ان شاء الله با امضای این تفاهم نامه بتوانیم در ابتدا مشکلات سمن های جوانان را برطرف کنیم و سپس با تسهیلات ارزان قیمتی که دولت در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد در جهت توسعه ورزش و جوانان گام برداریم.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رئیس سازمان ورزش شهرداری و مدیران مناطق 22 گانه تهران با اشاره به اهمیت ورزش همگانی از نگاه رهبری و ریاست جمهوری گفت: ورزش همگانی در راستای اقتصاد مقاومتی است و کمک به سالم سازی جامعه است و خوشبختانه شهرداری تهران در این بخش برنامه های خوبی را اجرا کرده است.

وزیر ورزش و جوانان درباره سرانه فضای ورزشی برای شهروندان تهرانی گفت: به عقیده من در مجموع امکانات ورزشی در تهران کم نیست ولی برای استفاده مطلوب از آن نیازمند هم افزایی و هم گرایی بین وزارت ورزش و جوانان ، شهرداری ، آموزش و پرورش ، سازمان های ونهادهای مسئول و حتی نیروهای مسلح هستیم و با مدیریت بهره برداری به خوبی می توان این بخش را مدیریت کرد.

سلطانی فر با تشکر از اقدامات موثر و کارآمد شهرداری تهران در ایجاد و گسترش فضاهای ورزشی افزود : در دوبخش اقدامات بیشتری نیاز داریم؛ یکی ورزش زنان و ایجاد فضاها و امکانات و تجهیزات بیشتر و بهتر برای بانوان و مادران علاقمند به ورزش و دوم ورزش ارزان و در دسترس برای همه اقشار مردم که این موضوع جزو سیاست های دولت است و شهرداری هم اقدامات خوبی در جهت تحقق آن داشته است .

در این جلسه رضایی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران گزارشی از اقدامات و برنامه های این سازمان در حوزه ورزش و اوقات فراغت شهروندان تهرانی به وزیر ورزش و جوانان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وزارت ورزش و جوانان قهرمانی تیم کشتی پهلوانی ایران در رقابتهای جهانی را تبریک گفت. در این پیام آمده است: این بار اهتزاز پرچم پرافتخار ایران و طنین سرود مقدس کشورمان به واسطه قهرمانی مقتدرانه پهلوانان عزیز در رقابتهای کشتی پهلوانی در بلاروس ،عزت و توانمندی ورزش ایران را به منصه ظهور رساند.
این قهرمانی در ورزشی که ریشه در فرهنگ غنی ایرانی دارد، شایسته تقدیر است. همت والای کشتی گیران را می ستاییم و به مسئولان و دست اندرکاران این تیم خدا قوت می گوییم و این عنوان قهرمانی را به شایستگی تقدیم ملت پهلوان پرور ایران عزیز می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا تردست در گفتگو با خبرنگار این پایگاه گفت: استان ایلام با تعداد 46 سمن جوان فعال نسبت جمعیت جوان خود رتبه بالایی در مشارکت های اجتماعی جوانان در 3 سال پیاپی داشته است.
وی افزود: این سمن ها در موضوعات مختلفی از جمله محیط زیست، اعتقادی- مذهبی، هنری، فرهنگی، علمی، نیکوکاری و ایثار و شهادت مشغول به فعالیت هستند.
تردست در خصوص معرفی مهمترین برنامه های حوزه جوانان در این استان اظهار داشت: برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف با حضور مسئولان و مدیران استانی، معرفی جوانان موفق استان در 17 محور مختلف، برگزاری جشنواره ازدواج و خانواده در هفته ازدواج با حضور مقامات استانی تاثیر گذار و همچنین برگزاری کارگاه تخصصی در دو سطح استانی و شهرستانی ویژه سازمان های مردم نهاد جوانان بویژه سمن های تازه تاسیس از جمله برنامه حوزه جوان در این استان است.
این مقام مسئول در خصوص حمایت از طرح های سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: امسال 25 طرح سمن های جوانان با تصویب در شورای داوری طرح ها مورد حمایت قرار گرفت .
معاون جوانان و امور فرهنگی استان ایلام همچنین عنوان کرد: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست استاندار محترم به صورت منظم برگزار می شود و در سال 95 تا کنون 4 جلسه این ستاد برگزار شده است.
وی در خصوص موضوعات مطرح شده در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: از مهمترین مباحث مطرح شده در این ستاد می توان به موضوعات مربوط به ازدواج و خانواده، هویت جوانان، مشارکت های اجتماعی جوانان و همچنین بررسی پرداخت تسهیلات بانکی به جوانان اشاره کرد.

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی