امروز: دوشنبه 02 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

slideshow

slideshow (5)

یکشنبه, 14 آذر 1395

دکتر سلطانی فر گفت : با هماهنگی معاونت امور جوانان ، استانداران ، مدیران کل استانی ، تاکنون 12 خانه جوانان در کشور ایجاد شده و تا پایان سال 19 خانه جوانان دیگر راه اندازی خواهد شد.

 
وزیر ورزش و جوانان گفت : بازگشت خانه‌های جوانان به استان‌های ایران براساس رویکرد دولت تدبیر و امید درخصوص رفع جوان هراسی و اعتماد به جوانان در کشور بوده است .
سلطانی فر افزود : خانه‌های جوانان محملی برای مشارکت جوانان در امور فرهنگی ، ورزشی ، علمی و زمینه ساز تحقق حضور فعالانه و موثر آنها در امور اجتماعی است.
وزیر ورزش و جوانان جوانان را بزرگترین سرمایه و امیدآفرینان امروز و فردای کشور، نظام و ملت دانست و گفت : نباید اجازه داد در جامعه یاس و ناامیدی حاکم شود و ما با حفظ نشاط و امید برای جوانان کشورمان فرصتی بزرگ را برای عبور از مشکلات و معضلات بدست خواهیم آورد.
یکشنبه, 14 آذر 1395
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان که صبح امروز یکشنبه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد بیان کرد: حدود 6 فدراسیونی که با سرپرست اداره می‌شوند به زودی انتخابات آن‌ها برگزار خواهد شد و هیچ فدراسیونی تا پایان سال با سرپرست نخواهیم داشت چرا که بر اساس تصمیمی که گرفتیم تا پایان این ماه ستاد بازی‌های 2017 جاکارتا و 2020 المپیک توکیو را تشکیل خواهیم داد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضوری در شان و قدرتمند داشته باشیم.
او در ادامه افزود: پشتیبانی‌های لازم را خواهیم داشت تا تیم ملی فوتبال که در گروه خود به عنوان سرگروه است در دور برگشت بدون حرف و بحث صعودی مقتدرانه به جام جهانی داشته باشد.
دکتر سلطانی‌فر در ادامه بیان کرد: نکات خوبی را در خصوص نیازها و چالش‌های موجود در فدراسیون ناشنوایان توسط کاندیداها مطرح شد که برای من بسیار قابل استفاده و حائز اهمیت است. به کریمی تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برای او دارم و امیدوارم با توجه به رزومه‌ای که ارائه کرد و همچنین چهره‌ی آشنایی که در ورزش  کشور است ان‌شاءالله با استفاده از تجربیات خود و استفاده از نیروهای جوان و تازه‌نفس یک حال و هوای جدیدی در ورزش  ناشنوایان پدید آید.
او در ادامه بیان کرد: کریمی تا این لحظه با کاندیداها رقیب بود اما از امروز با آن‌ها رفیق است و باید از تجربیات دیگران استفاده کند. مهم‌ترین برنامه در این فدراسیون حضور مقتدرانه در المپیک ترکیه است که هفته آخر تیرماه در شهر سامسون ترکیه برگزار خواهد شد. ان‌شاءالله با 14 تیم در این رقابت‌ها حضور خواهیم داشت. لازم است که سازوکار و برنامه لازم صورت گیرد تا نتیجه خوبی را در این رقابت‌ها به دست آوریم. وزارت ورزش  برای حضور مقتدرانه تیم ناشنوایان در المپیک ترکیه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را خواهد داشت تا حضوری در شان و مقتدرانه داشته باشیم.
سلطانی فر همچنین در جمع خبرنگاران افزود: آن بندی که در مورد انتقاد و اعتراض فدراسیون جهانی برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی در زمان دکتر گودرزی مطرح شد و کمیته ملی المپیک از تمام فدراسیون‌ها خواستار اصلاح اساسنامه‌های خود شد ارتباطی به برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی ندارد و انتخابات تا پایان سال طبق زمان اعلام شده برگزار خواهد شد. البته برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی به یک گروه کارشناسی دستور دادیم قوانین را تهیه و تدوین کنند تا در هیات وزیران به تصویب برسد و اصلاح اساسنامه مطابق قوانین فدراسیون جهانی به زودی اعمال شود. بنابراین اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی موضوع مهمی نیست و نیاز به اصلاح اساسنامه ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چطور شد برای مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوایان حضور پیدا کردید و آیا در سایر مجامع نیز شرکت خواهید کرد یا خیر گفت: حتی‌المقدور تلاش می‌کنم متناسب با وقت و برنامه خود در مجامع شرکت کنم. به هر صورت این مسئولیت بر عهده وزارت ورزش  است و ما باید از امکانات و وقت خود برای شرکت در مجامع مختلف استفاده بهینه داشته باشیم.
سلطانی‌فر همچنین در رابطه با قانون بازنشسته‌ها و دو تابعیتی‌ها در ورزش  خاطرنشان کرد: قانونی که اخیرا در مجلس در این زمینه به تصویب رسید در رابطه با ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها در دستگاه‌های مختلف اجرایی محدودیت‌هایی ایجاد کرده و بر اساس این قانون بازنشسته‌ها تنها در موارد خاص در مسئولیت‌هایی چون معاونت، وزارت و استانداری و مسئولیت‌ مشابه این مشکلی برای حضور ندارند اما در صورت ضرورت برای استفاده از تخصص و تجربه، بازنشسته‌ها به عنوان کارشناس یا پاره‌وقت می‌توانند در فدراسیون‌های مختلف حضور داشته باشند اما به این شرط که پرداختی آن‌ها معادل یک سوم پرداختی افراد غیر بازنشسته محسوب شود. ما سعی می‌کنیم محدودیت‌هایی که در این قانون آمده است را رعایت کنیم. البته در این زمینه به معاونت توسعه منابع و معاونت ورزش  قهرمانی دستور دادیم نظارت لازم را داشته باشند تا همه کارها در چارچوب قانون انجام شود.
وی اضافه کرد: در رابطه با دو تابعیتی‌ها باید بگویم قانون دو تابعیتی از قانون بازنشسته‌ها جداست و ما نمی‌توانیم قانونی که در رابطه بازنشسته‌هاست را در رابطه با دو تابعیتی‌ها اجرا کنیم و این‌ها قانون خاص خود را دارند اما ملزم به رعایت قانون و اجرا شدن آن هستیم.
وزیر ورزش  و جوانان همچنین در رابطه با حمایت وزارت ورزش  و جوانان از خادم‌الشریعه بانوی شطرنج‌باز اظهار کرد: وزارت ورزش  و جوانان همواره سعی کرده حمایت لازم را از بانوان ورزش کار داشته باشد و یکی از رویکردها و سیاست‌های ما در مجلس حمایت و پشتیبانی از ورزش  بانوان و استفاده از بانوان در سطوح مختلف مدیریتی و ستادی است. بنابراین تا حد امکان سعی می‌کنیم حمایت لازم را از ورزش  بانوان داشته باشیم.
وی همچنین در خصوص اتفاق اخیر در ورزش  موی‌تای و استعفای سرپرست تیم و اینکه تصور نمی‌کنید به جای استعفای سرپرست تیم رییس فدراسیون ورزش های رزمی باید استعفا می‌کرد، خاطرنشان کرد: گزارشی در این زمینه توسط معاونت ورزش  قهرمانی و شورای برون مرزی در حال تهیه است که پس از دریافت گزارش‌های لازم نظر نهایی خود را در این زمینه اعلام خواهیم کرد.
دکتر سلطانی‌فر در پایان در خصوص مکان‌های ورزش ی و سرانه ورزش  کشور اظهار کرد: در حال حاضر 10 هزار مکان ورزش ی متعلق به وزارت ورزش  و جوانان است. در کنار این مکان‌های ورزش ی سایر مکان‌های ورزش ی که متعلق به نیروهای مسلح، کارگران، آموزش و پرورش و... وجود دارند و می‌توان گفت هزاران فضای ورزش ی در کشور وجود دارد که ما تصمیم داریم در مورد کل فضا و مکان‌های ورزش ی به یک جمع‌بندی نهایی برسیم و آمار دقیقی از آن‌ها اعلام کنیم تا مشخص شود سرانه ورزش  کشور در حال حاضر به چه میزان است.اینکه گفته می‌شود سرانه ورزش  کشور 3 یا 4 متر است آمار دقیقی نیست و ما سعی می‌کنیم تیمی را در این خصوص با همکاری سازمان برنامه و بودجه آماده کنیم و طی 6 ماه آینده آمار دقیقی از فضای ورزش  کشور را تهیه و سرانه ورزش ی را به طور دقیق اعلام کنیم.
سه شنبه, 02 آذر 1395

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر بخواهیم در آینده باز هم به اعتبارات محدود دولتی وابسته باشیم نمی توانیم حرکتی رو به توسعه در بخش ورزش داشته باشیم و راهی به غیر از توجه به بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه های ورزش و جوانان نداریم.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات به باشگاه های خصوصی و سازمان های مردم نهاد جوانان، صبح امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در وزارت ورزش و جوانان به امضا رسید.
دکتر مسعود سلطانی فر در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: یکی از برنامه های اصلی بنده که در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی هم عنوان کردم فعال کردن اقصاد ورزش است.
وی ادامه داد: اقتصاد ورزش در دنیا بسیار گسترده است و در آن اشخاص حقیقی و حقوقی و بنگاه های بزرگ اقتصادی زیادی فعالیت دارند، اما در ایران به دلایل مختلف این گونه نیست که باید جدی تر به آن ورود کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: در دنیا باشگاه ها محل درآمد هستند نه هزینه، به همین دلیل ورزش یک فرصت بسیار خوب برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال به شمار می رود و اشخاص حقیقی و حقوقی با هم رقابت دارند اما در ایران چون این بخش مغفول مانده، باشگاه ها محل هزینه شده اند و بخش خصوصی رغبتی برای ورود و سرمایه گذاری ندارد.
سلطانی فر افزود: اگر بخواهیم در آینده باز هم به اعتبارات محدود دولتی وابسته باشیم، نمی توانیم حرکت رو به توسعه در بخش ورزش داشته باشیم. در واقع راهی به غیر از توجه به بخش خصوصی، بنگاه های اقتصادی و خیرین برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه های ورزش و جوانان نداریم.
وی ادامه داد: دولت باید به وسیله سیستم های بانکی مرتبط و ارائه تسهیلات ارزان قیمت، بخش خصوصی را برای ورود به ورزش ترغیب کند که در اولین قدم صندوق کارآفرینی امید با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد می تواند به رفع سریع تر مشکلات متعدد باشگاه های ورزش ی کمک کند.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر توسعه مشارکت های اجتماعی جوانان، توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان را مورد تاکید قرار داد و افزود: صندوق کارآفرینی امید با ظرفیت های بزرگ خود وام هایی با بهره های پایین در اختیار آن ها قرار خواهد داد تا بتوانند مشکلات خود را حل و توسعه پیدا کنند.
سلطانی فر با بیان این که سقف این تسهیلات برای هر باشگاه ورزش ی 100 میلیون تومان با باز پرداخت 5 ساله و در مجموع کل اعتبار این بخش 50 میلیارد تومان است گفت: برای ارائه این تسهیلات هیچ تقسیم بندی خاصی وجود ندارد و همه باشگاه های ورزش ی می توانند از آن استفاده کنند ولی چون سقف آن محدود است طبیعی است که کمک زیادی به باشگاه های فوتبال لیگ برتری نخواهد کرد.
وی در پایان گفت: ان شاء الله با امضای این تفاهم نامه بتوانیم در ابتدا مشکلات سمن های جوانان را برطرف کنیم و سپس با تسهیلات ارزان قیمتی که دولت در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد در جهت توسعه ورزش و جوانان گام برداریم.

سه شنبه, 25 آبان 1395

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

مسعود سلطانی فر از امضای تفاهم نامه با نورالله زاده مدیر عامل صندوق کار آفرین امید برای حمایت از باشگاههای خصوصی ورزشی خبر داد

بر اساس این توافق تا پایان سال مبلغ 50 میلیارد تومان وام با بهره کم به باشگاههای ورزشی خصوصی اختصاص پیدا می کند 

مأموریت صندوق کارآفرینی امید تجهیز سپرده های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، شناسایی جوانان واجد شرایط ، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب وکارهای خرد کم سرمایه و کاربر با محوریت فعالیت های کارآفرینانه و نیازهای منطقه ای است

این صندوق دارای مجوز بانک مرکزی است و به عنوان بزرگترین صندوق حمایتی از فعالیت های کارآفرینانه در سالهای اخیر با ایجاد بیش از 700 هزار فرصت شغلی جدید توانسته کمک خوبی به ارتقاء کارآفرینی در سطح خرد نماید

سه شنبه, 25 آبان 1395

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر که دیروز به همراه معاون اول رئیس جمهور به کرمان سفر کرده بود، پس از افتتاح مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان از دیگر اماکن ورزشی این شهرستان نیز دیدن کرد و با مربیان، ورزشکاران و مسئولان ورزشی شهرستان سیرجان در خصوص مشکلاتشان گفت و گو کرد.
دکتر سلطانی فر ضمن بازدید از مجموعه های ورزشی امام علی(ع)، تختی و سالن ورزشی محمودآباد سیرجان مشکلات این مکان ها را از نزدیک بررسی کرد.
وی در حاشیه این بازدید ها در تمرینات تیم والیبال باشگاه گل گهر سیرجان حاضر شد و با بازیکنان و مربیان این تیم که در رقابتهای لیگ یک والیبال کشور حضور دارند دیدار کرد.
وزیر ورزش و جوانان همچنین با ورزشکاران اسکیت سیرجان در خصوص مشکلات مکان تمرینشان گفت وگو کرد.
دکتر سلطانی فر دیشب با بدرقه نماینده شهرستانهای سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سیرجان و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان کرمان به تهران بازگشت.
پیش از بازگشت وزیر ورزش و جوانان به تهران، دیبا کلانتری سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در نشستی از حضور و حسن نظر وزیر ورزش و جوانان در خصوص رفع موانع ورزش استان کرمان قدردانی کرد و افزود: حضور سه ساله دکتر سلطانی فر در سازمان میراث فرهنگی برای استان کرمان در این حوزه برکات زیادی داشت که امیدوارم این برکات در حوزه های ورزش و جوانان نیز ادامه یابد .
شهباز حسن پور نماینده شهرستان های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز موفقیت های سلطانی فر را در میراث فرهنگی ستودنی و غیر قابل انکار دانست و ابراز امیدواری کرد که این موفقیتها در ورزش نیز تکرار شود.

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی